Jdi na obsah Jdi na menu
 


Apríl

2. 4. 2015

Těší mne spolupracovat s přáteli, kteří mají smysl pro humor. Nápad s prvním aprílem na tomto webu se zrodil v prosinci roku 2012. Od Radka, OK1FHI jsem dostal mimo obvyklé přání i zvukový záznam práce "expedice K3J" (Johnston Island), kde autor do mohutného pile upu vmontoval mou značku. Při poslechu jsem si vychutnával úžasnou práci operátora, pracujícího tempem 35 WPM (cca 175 znaků za minutu). Dohodli jsme se na fikci o takovéto připravované expedici, jejíž členem bude zatím neoznámený OK. Termín byl stanoven na rozhraní března a dubna roku 2013. Ostatní viz článek na tomto webu (DX-ing) Johnston Island z 31.3.2013.

Čtivost článku byla velmi dobrá a řekli jsme si, že se pokusíme příští rok o něco podobného. 28.3.2014 byl zveřejněn článek Zahájení I.Branných OH - Severní Korea (Articles). Zájem čtenářů nás velice potěšil. Bylo vidět, že OK,s se chtějí občas i pobavit.

Koncem června 2014 vyjel Zdeněk, OK1AR se svou Maruš, OK5AR do Friedrichshafenu na každoroční mezinárodní veletrh HAM RADIO. Vyfotografoval toho opravdu hodně. Mne ale zaujaly dvě fotografie, kde oba AR-ové pózují před stánkem katarské radioamatérské asociace QARS. Bylo to dosti motivující a počaly se rodit začátky možného apríla roku následujícího.

Ono je hezké napsat článek, ale ten potřebuje to hlavní - onu úžasně chutnou třešničku na dortu. A tu dokáže z mých přátel vyrobit pouze jediný. Ano je jím Radek OK1FHI. Začal záznamem z expedice K3J, o rok později šlo o záznam kontestu na počest korejského vůdce Kim Čon Una (s unikátní cw stanicí P51KIM), která navazovala QSO pouze se soudruhy z Venezuely a Kuby. A opět pozitivní ohlas, což zavazovalo pokusit se o Apríl 2015.

A zde musím smeknout před dílem, které Radek vytvořil. Zpracovat zvukový záznam (není dlouhý ani 15 minut), kde si Radek z dřívějších kontestů vybíral přímé účastníky do plánované DIG-DX-RUNDY byl pouze první krok. A to byl provoz NET CONTROL - stanice A77DIG, která každého účastníka pozdravila, předala report a rozloučila se jeho oslovením.

Uvádím, že Radek si nepřál, abych uvedl jeho jméno v této akci. Původně jsem to chtěl respektovat, ale předešel nás Zdeněk, OK1AR. V korespondenci, která následovala s návštěvníky webu uvedl nás oba. Radku sri ! Ale myslím, že to snad nevadí.

Protože je Radek velice pracovně zaneprázdněn, zatím se mi jeví situace pro příští rok velice neurčitá. Rád bych pokračoval, ale ono se vždy lépe dělá s parťákem. Inu více hlav - více ví.

Samozřejmě jsem potěšen vysokou návštěvností, ke které mi pomohl Zdeněk, OK1AR a i jemu patří mé poděkování. On byl ten třetí, kdo se zasloužil o pobavení vás všech. Má smysl pro legraci a na můj dotaz před půl rokem, zda by souhlasil s námětem - souhlasil.

Tak tedy: přátelé, děkuji vám za příznivé reakce a Radku i Zdeňku ještě jednou mni tnx !

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 6
Celkem: 401728
Měsíc: 10385
Den: 374