Jdi na obsah Jdi na menu
 


BEN GURION AIRPORT

10. 9. 2012

 Tel Aviv – letiště Ben Gurion  

Níže uvedený dialog je z pera asi nejvtipnější cestovatelky České republiky. Iva Roze Škochová popsala příhodu, která by mohla potkat při odletu mnohé z nás, pokud jsme cestovatelé a do oněch končin zavítáme. Přílet a odbavení v Tel Avivu je bez problémů.Pouze v případech jako u Ivy jeví úředník pasové kontroly zájem o víza zejména muslimských zemí. Skončilo to pouze otázkou proč jede do Izraele a odpověď zněla, že na návštěvu za přáteli. Vše skončilo přáním hezkého pobytu a to bylo vše. (Při příletu). Po týdnu se blížil čas, kdy Iva měla z města odletět. Poptala se kamaráda, jakou časovou rezervu si má vytvořit – s tvým pasem minimálně tři až čtyři hodiny.......když to vše půjde dobře. Nastávající letištní dialog je realita.

 

Paní při odbavení (dále jen P): Jak dlouho jste byla v Izraeli ?

Iva (dále jen I): Týden.

P: Kde jste byla předtím, než jste sem přiletěla ?

I: v Malajsii (jde o mírnou muslimskou zem, jak víme)

P:Kde jste tam bydlela ?

I:U jednoho známého.

P: Jak se jmenuje?

I: Mohamed (ihned jsem si uvědomila, že na tomto letišti ono jméno nezní nejlépe).

P: AHA... a Mohamed je z Malajsie ?

I: Ne Mohamed je z Iránu.

P: Aha... a odkud se znáte ?

I: Z Bangkoku.

P: Kde jste se seznámili ?

I: Poznali jsme se v jednom striptýzovém klubu pro transvestity.

P: Mohamed je transvestita ?

I: Ne, Mohamed je fotograf, já jsem novinářka, byli jsme tam pracovně.

P:Takže není transvestita? Je gay?

I: (Složitě vysvětluje Mohamedův komplikovaný pohled na sexualitu) Je to spíš takový polyamorní bisexuál.

P: Aha...takže polyamorní bisexuál z Iránu ?

I: Ano, No a co? Kdybyste vyrostla v Iránu a do svých 15-ti let neviděla odhalenou ženu, také byste byla možná sexuálně zmatená...

Naše konverzace pokračovala následně otázkami na mé opakované návštěvy v Dar es Ssalaamu, mou nedávnou dovolenou v Afghanistánu (až do výslechového boxu hlavního terminálu). Tam už jsem stála pouze v kalhotkách. Proskenovali mi úplně vše, včetně čelenky ve vlasech. Rozebrali celý foťák, prohlédli všechny podprsenky a přečetli můj celý diář. Závěr? Došli k názoru, že nejspíše nebudu nebezpečná, spíše asi pro ně divná. To jsem jim mohla říci hned na začátku. Tak mne propustili,popřáli hezký let a prý doufají, že nezanevřu na Izrael a někdy zase přijedu.

To není vše. Ještě dlouho před úmyslem navštívit Izrael, mne poučil kamarád: když budeš mít jednou v pasu razítko z Izraele, můžeš ho rovnou vyhodit, s tím tě nikam nepustí... Protože muslimských zemí je na světě neskonale více než zemí židovských, je dobré si návštěvu Izraele naplánovat až na konec pasu, ten pak vyhodit nebo odeslat do cestovatelského důchodu.

Lidové noviny: 8.9.2012

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 7
Celkem: 411010
Měsíc: 11167
Den: 367