Jdi na obsah Jdi na menu
 


Byli jste tam ?

30. 10. 2017

sanfran_61_bg_032605.jpg

Nemusíme jezdit - létat do San Francisca, mnozí z nás to viděli ve filmech, ať šlo o veselohry, detektivky či jiný žánr. Hlavní téma: bláznivé automobilové horečky po části Lombard Street

Lombard Street je poměrně dlouhá ulice, jejíž západní konec je v parku Presidio v severozápadním cípu San Francisca, odkud vede paralelně se sanfranciskou zátokou a končí na bulváru Embarcadero v blízkosti přístavního mola Pier 23. Její nejznámější část se nachází ve čtvrti Russian Hill zhruba v polovině délky ulice; ideální adresou pro zadání do GPS navigace je 1070 Lombard Street.

566019177.jpg

Dnešní podobu získala Lombard Street ve dvacátých letech minulého století. Do té doby byla inkriminovaná část Lombard Street velmi strmým kopcem; pro ochranu chodců bylo rozhodnuto o postavení osmi serpentýn, díky kterým je ulice pro chodce schůdná. Technicky se však nejedná o nejklikatější ulici v San Franciscu – Vermont Street ve čtvrti Portero Hill je mezi křížením s dvacátou a dvaadvacátou ulicí ještě klikatější; pro svou vizuální krásu a okolní scenérii si však věhlas získala právě Lombard Street.

1280px-lombardstreet.jpg

Nejen silniční zákruty je možno na Lombard Street vidět. Silnice je v této části lemována zajímavými budovami ve viktoriánském stylu, které jsou, i přes celoroční nápor turistů, jedny z nejdražších v San Franciscu. V blízkém okolí se pak nachází několik dalších slavných domů – například na adrese 1000 Lombard Street, tedy směrem na západ, lze najít Montadon House – dům bývalé královny sanfranciské smetánky ze 60. let Pat Montadonové, na adrese 900 Lombard Street pak dům, v němž se natáčel slavný horor Alfreda Hitchcoka Vertigo.

holiday-travel-tips-hotel-car-hire-usa-california-san-francisco-lombard-st.jpg

Dovedu si představit řidiče, který to projel prvně. Myslím si, že bezprostřední zážitek nebyla euforie, ale hlavně to, že to mám za sebou - jupííííí !

150px-lombard_street_san_francisco.jpg

 
 

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< únor / 2019 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 371185
Měsíc: 10127
Den: 305