Jdi na obsah Jdi na menu
 


C5A

2. 1. 2012

 

V záplavě moudrých i nemoudrých projevů pronesených na počátku roku jsem na internetu hledal něco, o čem by většina národa svorně řekla: to je ono ! Kupodivu jsem si přečetl tato slova: ...není fráze říci,že v naší zemi žije spousta pilných,pracovitých a nadaných lidí, jsou bezejmenní a širšímu okolí neznámí, protože o nich média zkrátka nepíší...Jistě lze říci, že ona slova jsou jak „vyšitá“ na česko-slovenskou partu C5A. Jsou mistry světa v CQ-WW 2010 a nejspíše budou jako mistři potvrzeni i za rok 2011, a to v obou kategoriích ssb i cw. Tedy obrovský úspěch. Média samozřejmě nic, protože kdo by to četl, díval se, že ano? Hodnotí se počet výtisků, respektive sledovanost. Proti tomuto úspěchu řadím „taky-úspěch“ výhru fotbalistů České republiky v baráži nad Černou Horou a kvalifikování se – považte na mistrovství Evropy 2012 ! Abstrahuji od příprav oné prvně jmenované party, která počínaje logistikou, využitím zkušeností z minulého roku, přes koupi letenek (předpokládám, že za své), balením objemné a rozložené budoucí anténní farmy (což muselo stát také pěkný balík), TCVR-ů a množství nutného dalšího materiálu...inu bez kustodů se přepravila do Gambie. Tam potíže s celníky, odjezd na místo určené k vysílání, což nebyl asi ***** hotel COCO OCEAN RESORT (možno vidět ve wikipedii), tedy nemaje podpůrný realizační tým, pouze 2 xyl, které nejspíše tuto činnost, zejména přípravu stravy zabezpečovaly.  

Slavní účastníci mistrovství Evropy odehráli v Podgorici 90 minut, po zápase se stačili ožrat a před TV kamerami zpívat ubohou pornografickou odrhovačku tepající jejich oprávněného kritika. Aby byla zábava kompletní – erární, ale luxusní šaty stačili během letu důkladně roztrhat tak, že v Ruzyni mohli jejich příznivci obdivovat i jejich spodní prádlo. (to asi erární nebylo- tedy zůstalo zachováno). Team C5C, aby se stal 2x mistrem světa ve své kategorii, pracoval pro fenomenální výsledek 2x 48 hodin! To jenom pro srovnání. Ubytován v polních podmínkách a výsledek mluví jasně. Na jedné straně parta postpubertálních penězi rozmazlených fracků (sorry Mr.Čech), na druhé tým pilných,pracovitých a nadaných lidí (viz výše), u kterých (aby se možná o tom v bulváru psalo), si nedovedeme představit, že by na letišti v Banjulu zpívali přiblblé odrhovačky možná na někoho, kdo jim závidí (závidět lze lecos, třeba i ten let do Gambie), natož, aby ze sebe servali v letadle své oblečení... inu mají dle Francouzů svou niveau, Němci by tomu řekli Kinderstube.

Samozřejmě, že masmédia budou i dále preferovat „kopálisty“, jsou sledováni stovkami miliónů lidí, jde tedy o obchodní reklamní artikl Nr.1. O C5A se dočteme v Radioamatérovi...Pokud bude v platnosti zákon o dělení zisku z hazardních her, znamená to, že „medialisti“ (neplést s medailisty) shrábnou více než 50% celkového přísunu peněz od státu. % určené pro radioamatéry nedovedu stanovit, může jít o 0,0001). Aleš Hušák stačil zpracovat v rámci rozkradení Sazky opravdu dost.

 

P.S. předem se omlouvám týmu C5A, že jsem použil zrovna takové srovnání. Sri jinak to nešlo.