Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časopis Radioamatér

23. 8. 2017

Neobvykle brzy (15.8.2017) jsem obdržel č.8 Radioamatéra. Je určen pouze pro členy ČRK, ale ostatní zájemci se mohou podívat na web ČRK a sledovat Bulletin ČRK, který považuji za dobrý, protože má vše co od takového periodika očekáváme.

Radioamatér začal v elektronické podobě vyházet od ledna 2017 a začal obsahově velkolepě. V podstatě obsahoval vše, co od něčeho takového očekávám. Přechod od papírového vydání byl výtečnou myšlenkou, opravdu se ušetří. Papírů máme doma dost a naše PC tuto novou formu zvládají.

Přicházely další čísla a můj osobní dojem je ubývání kvality. Jednotlivá čísla jsou obsahem nerovnoměrná na úkor zajímavostí z provozu, DX-zpravodajství a zpráv z expedic. Činí to dojem, že Radioamatér je dělán "tak nějak vedle" - tedy nikoli profesionálně. Pokud by nebylo povídání Milana, OK1DWC o pobytu na E51 a pravidelné rubriky Števa OM3JW a povídání OK6DJ o afrických expedicích nenašel jsem (technicky nezaložený) nic zajímavého. Vzpomínám třeba na Amatérské rádio šedesátých let a nezapomenutelné vstupy Jirky, OK1GM s předpovědí CONDX, později (myslím po r.1989) články Slávka, OK1TN po cestách Pacifikem, či Pepíka Plzáka, OK1PD o expedici na Kiribati. Pravda je, že na rozdíl od SP či HA, kde zejména bratři Poláci jsou aktivní (a nebýt E51DWC) nemáme v DX expedicích zastoupení.

Máme ještě OKDXF, který se bohudík Slávkovi, OK1TN drží a také máme jedinou DX-OK partu pod vedením Davida OK6DJ, kteří dělají DX-manům po celém světa radost, a to jak výběrem zemí, tak hlavně výtečným provozem. Patří jim velké poděkování za expedice konané v nelehkých podmínkách v tomto slunečním cyklu.

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 6
Celkem: 411009
Měsíc: 11166
Den: 366