Jdi na obsah Jdi na menu
 


EA - 89% cfm QSO

1. 8. 2014

Pravidelně si vedu seznam potvrzených QSO a vždy v QSL morálce je na prvním místě Španělsko. Dokonce i mnohými neoblíbený QSL mngr EA7FTR mi odpověděl na všechny direkty. O tuto zemi jevím zájem delší dobu, dokonce jsem se naučil i základy jazyka, což má význam pro žádaná QSO s EA stanicemi, ale také pro QSO s většinou zemí zejména Jižní Ameriky. V 80-tých létech jsem zjistil, že se na 28 MHz objevují stanice EC, což byli v té době nováčci a díky základům jazyka jsem byl u většiny z nich "first OK", a to včetně vzácných prefixů EC9 ze severu Afriky. Zkrátka bylo jedno, se kterým prefixem jsem QSO udělal, QSL skoro vždy (a brzy) přišla.

15160.jpg

V říjnu roku 2001 jsem tuto zemi poprvé také navštívil. Bylo krátce po 11.září, na letištích samozřejmě ten nejpřísnější režim. Cílem cesty bylo lázeňské město Salou cca 100 km jižně od Barcelony. Přistávalo se v Geroně. Salou vstoupilo ve známost o pár dnů později, když se zjistilo, že zde prožil svou poslední dovolenou M.Atta předtím než zlikvidoval jako pilot ukradeného Boeingu jedno z dvojčat v NY.

Jeden z prvních dojmů byl, že se lze s recepčními v hotelu domluvit rusky ! Ano ruština nikoli anglický jazyk. Hlavní klientelu tvořili bohatí Rusové.

Již tenkrát byl hlavním komerčním tahákem města zábavní park Port Aventura, o kterém se domnívám, že je vkusnější než podobné zařízení poblíž Paříže.

 

                        mapaparku.jpgKromě kvanta atrakcí je rozdělen na geografické části, ke kterým vás doveze půvabná mašinka.

65127233.jpg

Zkrátka lze vystoupit někde na divokém západě, nebo si vybrat stanici, kde poblíž sídlí "čínské divadlo". Rájem pro těti (ale i pro dospělé) jsou vodní atrakce, kde je každý účastník během vodní akce jednotlivě vyfotografován a ihned po dojezdu, těsně před východem si může svou fotografii zakoupit. Pozor: nejde o levnou záležitost.

Tato část se jmenuje Costa Dorada a působí sympatičtěji než severně navazující Costa Brava, ze které se stala "továrna na rekreaci". Další návštěvy v těchto místech již ukázaly, že si domorodci uvědomili jaký poklad a tahák na peníze od množství turistů vlastní. Zkrátka Port Aventura každým rokem roste a návštěvník nevěří svým očím, co přibylo.

Začal jsem QSL morálkou a skončil atrakcí menšího města v Katalánsku. Přál bych si, aby nacionalistické vášně v této krásné zemi postupně ustaly. Konec konců Španělsko bylo ve 30-tých létech minulého století občanskou válkou silně zdevastováno a země se z neštěstí vzpamatovávala dosti dlouho. Teprve nástupce generála Franca, král Juan Carlos se zasloužil o rozkvět země včetně turistického ruchu. Nezapomínejme, že je i radioamatérem. Vysílá jako EA1JC.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 6
Celkem: 401728
Měsíc: 10385
Den: 374