Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme spoluorganizovali I.BOH v P5

3. 4. 2014

 Po návratu Radka, OK1FHI z "expedice K3J-Johnston Island 2013" přesně před rokem jsme oba dospěli k názoru, že šlo o prospěšnou věc která by se mohla periodicky opakovat. K opakování je nutno mít:

  • výkonný tým s invencí a chutí do práce,
  • materiální zázemí, včetně potřebného klidu,
  • objekt zájmu.

To vše se podařilo dát dohromady koncem roku 2013, kdy jsem sondoval u Radka, zda by do toho šel znovu, i když představa toho co nás může čekat vyžadovala dalšího pomocníka.

AD 1 a 3: Počátkem tohoto roku jsem oslovil přítele, který nejen, že zná severní Koreu (dále jen P5), protože tam studoval pět let jazyk, ale i zemi, kterou procestoval v rámci možností, její zvyky a obyvatele (nebyly to dobré zprávy). Milan Kettner doplnil naše duo a začal se rodit plán.

AD 2: Podobnou věc nelze dělat na koleně a ještě k tomu v paneláku. Díky několika sponzorům jsme měli k dispozici vhodnou budovu, na vhodném místě v západní části Čech (poblíž Mariánských Lázní), včetně výtečně zařízené pracovny.

 

0.jpg

Mne osobně zaujala P5 sledováním několika záznamů monumentálních přehlídek na YOU TUBE. První poznatek: megalomanské akce s ohromnými finančními výdaji v čase, kdy 90% obyvatel země je na pokraji bídy a hladu. Účastníci přehlídek byli z 50% roboti, jak s vymytými mozky, tak s červenými mávátky (slušně oblečeni vydrželi mávat se vztyčenými horními končetinami cca 6 hodin non-stop). Dalších 49% tvořila armáda, dtto obdobní roboti, pouze v uniformě a lepším materiálním zázemím. Zbylé 1% byla "věrchuška" - spolek psychopatů, jak v uniformě, tak v civilu, v čele s tím nejvyšším, tedy oním "Drahým vůdcem". Zde se počal rodit nápad - tedy imaginární fikce jakéhosi pokračování Soči 2014. Proč by P5 nemohla zorganizovat také OH na bázi exhibice branných sportů, přizpůsobených situaci v zemi?

0--1-.jpg

OK1AMU přemýšlí o realizaci nápadu před luxusním sídlem

Radek přišel s inovací: tedy součastí I.BOH bude I.pohotovostní závod Kim Čong Una s exkluzivní call P51KIM, ale pozor, účastníci mohou být pouze radioamatáři se zemí, věrnými marxismu-leninismu. (Teď mne napadlo, že v nadšení jsme opomenuli soudruha Lukašenka a EW). Technickou stránku věci zpracoval s obvyklou důsledností a odboural mě v závěru podmínkou pro soutěžící, že musí otevřít okno a vykřiknout oslavnou ódu na "Drahého vůdce". Návštěvníci jeho webu jistě ocenili i fotografickou část v čele s mladým lukostřelcem a účast Klubu historie ČSLA. Korejská morse abeceda, kterou vypátral, je zřejmě první publikací v OK. Dalším problémem byl onen neznámý-známý účastník BOH z OK2. Doufáme, že návštěvníci webu jej bez námahy identifikovali. Nechtěli jsme býti tak adresní. Další Radkův nápad byly účesy našich neplešatých delegátů Svazarmu, které si nechali zhotovit přímo na místě, tedy a lá "Drahý vůdce". Kouzlo týmové práce je v přehršli zrodivších se nápadů všech. Ty se postupně eliminují až do konečné podoby.

Výsledný efekt našeho úsilí byl potěšující. Vytvořili jste ho vy - naši návštěvnící. Osobně jsem nevěřil svým očím, při sledování statistik. Za oba první dubnové dny šlo o cca 800 přečtení !

A co na závěr? Pro zdar výše uvedeného je potřeba, aby tým měl jednotnou krevní skupinu, v našem případě nešlo o klasické: A,B,AB a 0 leč o C (jako Cimrman). Nesnášíme lidskou blbost, které je tolik na této zemi a chtěli bychom v těchto stopách pokračovat i dále. Pokud se k nám připojí pár dalších (stejně naladěných) budeme potěšeni.

Tolik jsem potřeboval ještě sdělit k Aprílu 2014.

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 5
Celkem: 411011
Měsíc: 11168
Den: 368