Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je Mino Raiola ?

29. 12. 2016

Mino Raiola je fotbalový agent. Lze říci, že v současné době Nr.1 ve světě:

c0thmvrxuaa9plc.jpg

Úspěšný rok 2016 završil Raiola oceněním pro nejlepšího fotbalového agenta světa. Vyhrál jednu z hlavních kategorií čím dál prestižnějších Dubai GlobeSoccer Awards, kterým v předchozích šesti letech kraloval Jorge Mendes zastupující Cristiana Ronalda nebo Josého Mourinha.

„Hráči pro něj jsou jako rodina. Tvrdě hájí jejich zájmy a dokáže jim vyjednat nejlepší smlouvy. Přestože to dotáhl tak daleko, tak zůstal skromným člověkem, který zná hodnotu peněz. I proto chodí v normálním oblečení a po Evropě létá ekonomickou třídou,“ popisuje český agent a Raiolův kamarád Jiří Müller.

Má svoji image. Do té nepatří přepychové obleky od Armaniho, kravaty od Hermes, či obuv Gucci. Pokud jej "neználkové" spatří na ulici, mohou si ho zařadit rovnou mezi sebe. Odrbané džíny jsou normální. Přesto zastupuje hvězdy minulé i současné. Třeba Zlatan Ibrahimovic, který jejich setkání popisuje takto:

„Pořádně jsem nevěděl, jaký typ člověka můžu očekávat. Nejspíš nějakého chlápka v obleku s jemným proužkem a ještě většími zlatými hodinkami. A kdo, sakra, dorazil? Borec v džínách a tričku Nike, pod kterým se mu kulatil pupek. Vypadal přesně jako jeden z těch mafiánů v seriálu Rodina Sopránů. Tohle měl být agent? Tenhle podivín? Pak jsme si objednali a co myslíte, že nám přinesli? Pár kousků sushi s avokádem a krevetami? Dostali jsme pořádnou kupu jídla, která by vystačila pro pět lidí, a on se začal cpát jako blázen. Pak spustil. Mluvil opravdu ostře a k věci. Žádné sladké řečičky. Hned jsem věděl, že tohle bude fungovat.“

Mino Raiola má mé sympatie. Fotbal nemusím, ale jako člověk se mi líbí. A umí vydělávat. Třeba za rok 2016 přihlásí ke zdanění přes 30,000.000 € . Přesto mu dost zůstane.

Na fotografii dole poznáte Pavla Nedvěda, Mino je vpravo.

pes60460e_muller.jpg

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 411010
Měsíc: 11167
Den: 367