Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marketingový kanibalismus

5. 1. 2013

 Marketingový kanibalismus ?

Poslední zdokumentované případy konzumace lidí lidmi na území státu Papua New Guinea, byly spojovány s misionáři, jejichž snahou (mnohdy marnou a zbytečnou) bylo přesvědčit domorodce žijící v podmínkách prvobytně pospolné společnosti, žít svým způsobem civilizovaně. Stalo se tak v létech 1974 a 1976. Nejdříve byly oběti čtyři rodiny z Holandska, později jeden misionář a dvanáct kolegů z jeho mise.

Po skoro čtyřiceti létech se před návštěvou této země mou oblíbenou cestovatelkou Ivou Roze Škochovou objevila neprověřená informace o sektě třiceti domorodců, kteří měli zabít sedm turistů, sníst za syrova jejich mozky a z jejich penisů si uvařit polévku. Pouze se neví, zda nešlo "náhodou" o marketingový tah, který by přilákal do země nadržené dobrodruhy, připravené opravdu něco velikého prožít!

Iva o tamních poměrech napsala několik článků, ze kterých budu dílem citovat statě z toho posledního (Příloha LN Pátek 4.1.2013).

  • První zajímavost spočívá v rozšiřující se zálibě v kouření (počítá se sem i žvýkání betelových listů) všeho možného, přičemž nejoblíbenější je konopí. Za kouření mohou turisté směnit opravdu dost. Pouze zůstává otázkou, zda výhodně či ne. Samozřejmostí je, že kouří i děti sotva se naučí chodit a přitom žebrat o tuto mňamku.
  • Druhá zajímavost je, že nazí domorodci si šijí z kůží ulovené zvěře krytky na penis. Krytka se šije tak, aby se do ní vešlo i trochu onoho potřebného kuřiva a troška jídla. Právě ono jídlo bylo nabídnuto Ivě k občerstvení (prý poděkovala, ale nevzala si). Podle velikosti krytky se posuzuje postavení domorodce v kmeni. Samo sebou největší krytkou disponuje vždy náčelník.
  • Ženy jsou mezi domorodci vnímány jako nebezpečné pouze v období, kdy menstruují. Je pro ně určena zvláštní chatrč, kde se po celý cyklus zdržují v izolaci. Ženám je také zakázán sex dva roky po porodu. Ženské tělo by mělo být po tuto dobu k dispozici pouze dítěti a ne muži. Tím se také vysvětluje proč je v Papui tak rozšířená polygamie. Ku příkladu mezi pěti manželkami je větší šance, že se najde nějaká, která zrovna nemá menstruaci, nerodí, nekojí nebo není jiným způsobem handicapovaná.
  • Muži a ženy žijí v Papui odděleně, je tomu tak protože ženy berou mužům energii.
  • Muž dochází do chatrče žen (a to je pro nás velice zajímavé) pouze na sex, a to s ženou, která nemá onen výše zminěný handicap. Zajímavé je, že ostatní ženy i děti zůstanou při sexu ve stejné chatrči a celému aktu přihlížejí. Žárlivost je zde neznámá. Ženy jsou od dětství vychovávány v tom, že se musí o muže dělit.. Muži zase v tom, že svou sexuální dovednost musí prezentovat před početným obecenstvem a úměrně ji rozdělit tak, aby všechny ženy byly spokojeny (uf-uf-uf).

Na málo řádcích se nyní objevilo hodně podnětných informací pro všechny z vás, kteří touží do této nepolíbené země nejen vycestovat, ale třeba i zavysílat si. Nyní víte, co si ještě máte sebou do zavazadel přibalit.

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červenec / 2019 >>

Statistiky

Online: 7
Celkem: 422980
Měsíc: 9971
Den: 360