Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muž mnoha zájmů DL2OBO

25. 10. 2010

 

Muž mnoha zájmů - DL2OBO 

Jmenuje se Carsten Thomas Dauer. Výčet jeho zájmů je poměrně rozsáhlý. Mimo to, že je majitelem hotelu Hellers Krug v městečku Holzminden, dělá v něm i šéfkuchaře.

streifen.jpg

Carsten-Tom se narodil 7.6.1973. Ve svých 14-ti letech se zúčastnil kurzu radiooperátorů. K licenci DG8OAR se dostal dne 16.8.1989, což v oné době značilo, že mohl pracovat na VHF-UHF bandech. Začínal s FTDX 250. Na VKV nevydržel dlouho, již v prosinci téhož roku mohl začít pracovat i na vysněných KV-pásmech jako DH2AAD a 11 dní po oslavě svých 17-tých narozenin obdržel A-licenci a call, se kterou pracuje doposud – DL2OBO. Začínal s TS940 anténou, byl 3 el.beam a na nižší pásma používal vertikál delta loop. Lze říci, že DX-in ho zcela polapil do svých tenat.

 Ve svém oboru dosáhl titulu MBA (Master bussines administration in hotel-line), ale nejspíše je zejména radioamatérem. Znám mnoho radioamatérů s raritními profesemi, kuchaře jsem ještě do dnešního dne nepoznal.
 

Hotel Hellers Krug se vyznačuje i mohutnou anténní farmou,

gardenoverview.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

která napomáhá majiteli k dosahování velmi dobrých výsledků v závodech, mezi jeho oblíbené patří zejména WAE a WAG.

 

 

V říjnu 2010, kdy píši tyto řádky, se Tom, DL2OBO vyhřívá na plážích Palau, odkud se občas ozve jako T88DL. Bohatá fotodokumentace z této cesty je na www.dl2obo.com/ 


 

 

dl2obo.jpg

 

 

  

 

V rodině není radioamatérem sám, jeho sestra Klaudie začala nedávno jako novicka s call DN5HR.

 

cd0_9555_qrzcombeide_75.jpg

 

Na : www.carstendauer.de můžete spatřit výsledky jeho snažení jako fotografa. Muž mnoha zájmů dosahuje i zde výtečných výsledků.

 

 

 

_tl42357_mugshot.jpg

katrinrotestuch.jpg

 

 

 

Další vášní Toma je cestovatelství, vzpomíná, že se ve svých 15-ti letech dostal do Monaka, kde využil nabídky amerických studentů a jeho rodiče se dozvěděli teprve za 2 týdny o jeho cestě jachtou po Středozemním moři. Kromě evropských zemí navštívil jako student Jamajku, USA-Texas a Libanon. Zamiloval si zejména Španělsko – Barcelonu, ovšem zemí, kam jezdí nejraději je Lichtensteinsko. Pravidelně v posledních létech v lednu se zde ozývá zejména na 160 m jako HB0/DL2OBO. Z fotogalerie lze usoudit, že jeho portable QTH v tamních horách je stavení, které připomíná zvenku seník, avšak vnitřek je velice útulně vybaven.

liechtenstein2007-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

liechtenstein2007-2.jpg

 

V jeho QSL galérii vévodí na 1.místě JY1, jeho excelence jordánský král Hussein, hned za ním další eso – Severní Korea a pak rarita 5-el. Yaggi na 80m ve vlastnictví 7J4AAL z Hirošimy.

 

 

 

7j4aal.jpg

 

shack2005.jpg

Přeji mu mnoho dalších úspěchů ve všem co dělá, co ho baví a čím dělá mnohým z nás radost.


 

 


 

 

 

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 6
Celkem: 401728
Měsíc: 10385
Den: 374