Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mýlí se paní Angela ?

19. 1. 2017

Z blogu Dr.Dr. Jana Berwida-Buquoy-e dne 11.1.2016 (část)

Angela mýlí. Ekonomickým zádrhelem je sama podstata věci.

Kancléřka vychází z vlny tzv. „Gastarbeiterů“ (hostujících pracovních sil) v SRN začátkem a v polovině 60. let, kdy „otec německého hospodářského zázraku“ Ludwig Erhard přilákal do SRN okolo 1,2 milionu pracovních sil ze zahraničí. Jednalo se hlavně o Turecko, Jižní Koreu, Španělsko, Jugoslávii a Itálii. Tito imigranti přicházeli od prvopočátku do SRN s úmyslem pracovat a tím spoluvytvářet „německý hospodářský zázrak“. Šlo tedy o hospodářskou a nikoli o politicko-náboženskou imigraci.

Dnešní imigrační vlna ze Středního a Blízkého východu nepřichází do Evropy s úmyslem pracovat, nýbrž prchá před hrůzami občanské války a bestialitami Islámského státu. Tito uprchlíci nejsou motivováni pomoci „evropskému hospodářskému zázraku“, nýbrž chtějí přežít na účet daňových poplatníků EU. Jejich „pracovní síla“ není pro nás kapitálem k blahobytu. Importovaná „kultura“ nás neobohacuje ani duševně, ani společensky. Na rozdíl od původních „Gastarbeiterů“ jsou tedy neobvykle silnou sociální zátěží německého právního systému.

Německá kancléřka se mýlí představou, že do SRN přichází nová vlna „Gastarbeiterů“. Přichází tam nová vlna islámistů, sledující nikoli německé, nýbrž vlastní nábožensko-politické cíle. Není mi dost dobře jasné, jak kancléřka hodlá přetavit tuto ideologickou imigraci na produktivní pracovní sílu. To, co se o těchto uprchlících dočítáme, je horor. Nemají ani potřebnou motivaci, ani kvalifikaci, aby obsadili oněch 569.000 volných míst na pracovním trhu SRN.

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 411011
Měsíc: 11167
Den: 368