Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč je nyní Německo na špici ?

16. 7. 2014

zaátek si dovolím citovatl napsaný ich-formou z pohledu samotného Vůkraluje německý

Nedělní finále MS ve fotbale a zasloužené vítězství Německa proti drsné Argentině vyložilo na světlo Boží jednoznačně ty vlastnosti, které činí nejen z německých fotbalistů, ale vůbec z Němců jako národní entity světového leadera. Ohromná disciplina, soudržnost, schopnost podřídit individuální schopnosti zájmům celku, velká psychická odolnost, vysoká morálka a obrovská vůle po úspěchu. Je to znát nejen ve fotbale či v jiných sportech, ale je to znát v ekonomice. Je to vidět v Německu na každém centimetru krajiny a měst či vesnic: pořádek, čistota, výsledek souhrnu všech těch shora vyjmenovaných vlastností. Kdo z nás to má.

Ten, kdo viděl chladnokrevně a skvěle koučujícího a střídajícího Joachima Löwa, kdo viděl Bastiona Schweinsteigera v neděli jezdit po zadku téměř po celé ploše hřiště, jeho nasazení a jeho poničené nohy a tvář, měl před sebou pěkný přiklad churchillovského „blood, sweat and tears – prolitý pot, krev a slzy“ bolesti ve prospěch výsledku celého týmu a Německa. Pak už nikoho nemohlo překvapit, že malý hbitý Mario Götze předvedl, že Němci jsou navíc dnes i vynikající v dokonalé kopací technice: nádherný a kouzelný gól v plném kalupu. Viděli jsme na vlastní oči zosobnění vůle po úspěchu, které je dobré promítat všem, co chtějí něco dokázat nejen ve fotbale, ale povšechně vůbec dokázat cokoli, zosobnění známé pravdy, že úspěch není zadarmo a že je dobré si brát takové vzory a ne vzory v šíbrech dojících rozpočet tohoto státu a územních celků s pomocí trojských koní v parlamentu, ministerstvech, úřadech a radnicích.

V úvodu jsem si dovolil citovat z glosy Zdeňka Holáska (Neviditelný pes 15.7.2014), protože výstižně charakterizuje p r o č jsou naši západní sousedé v mnoha činnostech první na světě. Samozřejmě se to týká i našeho hobby a  ve srovnání se světem stále názorněji pozorujeme i pokud jde o DX-expedice. Ještě v nedávné době první USA uvolňují místo v pomyslném žebříčku perfektně připraveným německým DX expedicím, které jsou buď výhradně složeny z DL operátorů, nebo pod jejich vedením přiberou další schopné členy do svého týmu. Namátkou uvádím fantastický provoz VP6DX z února roku 2008 na Duciii. Celý svět pomalu, ale jistě zaostává, i vynikající: K4UEE,AA4NN, W6RGG, K9CT, W0GJ a mnozí další zkrátka stárnou a nezvládají to co dříve. Dvě nejvíce očekávané expedice v posledním čtvrtletí t.r. na Tarawu,T30D (čistě s DL) a Lord Howe Isl. VK9DLX (DL doplněni všudybylem SP5XVY) jsou již nyní perfektně připraveny a vybavení míří do Oceánie. Podívejte se na: http://dx-world.net/2014/vk9dlx-vk9lm-lord-howe-island-dxpedition/, kde uvidíte pečlivou přípravu a testování základních přístrojů. 11 ks Elecraft K3 s 10 zesilovacími stupni dává předpoklady, že si zájemci příjdou na své a nejen to, u DL-DX expedic víme, že náš kontinent nebude opomíjen. Nejspíše půjde o vážnou konkurenci FT5ZM v počtu QSO. Amsterdam Isl. Měl tu výhodu, že stál v žebříčku most wanted mnohem výše. Třetí expedice je polskou záležitostí, Christmas Island, VK9XSP s osmi operátory rovněž v říjnu t.r. Dalším plusem DL komunity je fair play. Rozhodně je nelze srovnávat s mnoha podrazy W,s skupin, které si konkurují "na ostří nože" a un fair lobby je tam bohužel častou věcí. Zatím jsem nejmenoval Siggiho, DL7DF, který se svými věrnými vyjíždí do zajímavých entit spíše na jaře. Jak je dobrým zvykem poskytuje obyčejně dvě místa osvědčeným operátorům z SP. Nelze zapomenout ani na pár jednotlivců z HA, kteří doplňují významné expedice do Oceánie každý rok. Situace do let příštích jasně naznačuje, kde je v současné době nejlepší organizace, materiální zabezpečení a dobré interpersonální vztahy. Ano jde o zemi současných mistrů světa (v kopané).

 

625412-merkel.jpg

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 6
Celkem: 411009
Měsíc: 11166
Den: 366