Jdi na obsah Jdi na menu
 


W0GJ

22. 2. 2012

 

W0GJ, Glenn Johnson

Bez nadsázky lze říci, že jde o legendu mezi radioamatéry. Účastník mnoha veleúspěšných expedic, z nichž stačí jmenovat VK0IR(Heard Isl.),VP6DX,K5D a úplně poslední na Malpelo HK0NA.  

w0gj.jpg

 

Glenn se narodil v roce 1950, již v 15-ti létech získal licenci jako WA0PUJ. Jeho domovem je chladná Minnesota, kde cca 10 mil od městečka Bemidji má na samotě u jezera stejného jména rodinný dům, kde žije se svou manželkou Vivien,KL7YL a 4 dětmi.

 

w0gj-kl7yl.jpg

Nejstarším Markem N0MJ(nejmladší účastník expedice A52A v roce 2000),Carrie N0CMJ,Melissou K1MJ a Paulem W0PJ. Rodiče přitáhli všechny své děti k radioamatérskému hobby. Odvedli nejspíše výtečnou práci, děti získaly ve věku 7-9 let postupně licence a jsou v současné době nositeli extra class ! Glenn je uznávanou lékařskou kapacitou v oboru chirurgické ortopédie se specializací na kyčle, kolena a ramena. Svou profesí ideálně doplňuje významné expedice, kde je do týmů vyhledáván jako jeden z prvních. Samostatnou kapitolu tvoří jeho novátorská práce v Bhútánu, kde na dobrovolné lékařské misi v létech 2001-2003 stačil naučit frekventanty kurzu za 4 týdny nejen morse, ale zároveň připravit k úspěšným zkouškám 2 desítky adeptů tohoto krásného hobby. Mimo to jeho zásluhou vzniklo v Bhútánu úhledné radioamatérské středisko (viz přiložený snímek).

w0gj-5.jpg

Glenn do Bhútánu často zajíždí, prý je to jeho srdeční záležitost. Radioamatérská invaze v létech 2006 a 2007 na Andamany a Lakkadivy nemohla samozřejmě proběhnout bez jeho účasti. Jého výtečné QTH u jezera Bemidji dává dostatečný prostor pro ohromnou anténní farmu. Používá IC 7800 a jeho oblíbenými pásmy jsou 160 a 40 m. Mimo účast v expedicích je vítězem neznámějších světových závodů, zejména na těchto bandech. Říká, že v poslední době pracuje zejména digi provozy. Radioamatérský světoběžník je všude, kde se něco děje, třeba u expedice na Desecheo K5D vykonával navíc funkci pokladníka. V bydlišti se angažuje v místní evangelické církvi, ale zejména v hydroplánovém klubu. Let nad minnesotskými jezery musí být úchvatný. Závěrem lze konstatovat, že tento gentleman stačil za svůj dosavadní život udělat tolik dobrého, kolik nestihlo mnoho z ostatní populace za několik generací. Přejme si, aby W0GJ dál vyjížděl do světa a dělal tak radost tisícům radioamatérů, kteří vyhledávají ony exklusivní calls v éteru. All the best Glenn ! 

 

glenn-and-ralph.jpg

K0IR+W0GJ in Malpelo

 

w0gj-glenn.jpgHK0NA

 

images.jpg

 

W0GJ+N0MJ