Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahájení I. BOH - Severní Korea

28. 3. 2014

 I. Branné OH v Severní Koreji zahájeny

Je sobota 29.3.2014 a k obrovskému stadionu Kim Ir Sena přijíždí kolona černých limuzín. První vystupuje "Drahý vůdce" Kim Čong Un s manželkou Ri Sol Ču a početnou generalitou jedné z největších armád světa, mírně promíchanou prominentními civilisty.

 

jv44c3e4_p201207260185001.jpg

Soudruh vůdce a doprovod je nadšeně vítán ohromným davem, kterému se již nepodařilo sehnat vstupenky na zahajovací ceremoniál, ten je již dva měsíce předem beznadějně vyprodán.

V 15:00 hodin tamního času (UTC +9)zní Internacionála a následuje hymna KLDR, kterou procítěně zpívá s Drahým vůdcem všech 100.000 diváků.

Na plochu stadionu přichází v tanečním rytmu 5.000 tanečnic, jejichž úkolem je předvést ty nejznámější korejské tance.

 

p201209090484101.jpg

Tanečnice byly pečlivě vybírány tak, aby jejich půvab utkvěl navždy v myslích diváků jak na stadionu tak u televizních obrazovek, kde probíhá přímý televizní přenos. Ano celá KLDR od maličkých vesniček po hlavní město sleduje nádherný začátek největší sportovní události v zemi.

 

msl4fdc01_p201312130038101.jpg

V 18:00 se ujímá mikrofonu Drahý vůdce a prohlašuje I.BOH za zahájené. Nadšení diváků nezná mezí. Na plochu nastupují dvě skupiny raketových modelářů. Ta první v národních barvách červené, modré a bílé bude předvádět tuzemské rakety míru. Ta druhá (celá v černém včetně kukel) bude demonstrovat rakety válečných štváčů. Je 18:20 tamního času a před otevřenými ústy obrovského davu startuje první mírová raketa. Letí, letí, letí do obrovské výše až se ztrácí kdesi ve vesmíru.... pro srovnání následuje za obrovského pískotu start první rakety "černých". Start, v ohromné rychlosti vylétá obludné monstrum, avšak po deseti vteřinách obrovský výbuch ! Monstrum se za frenetického jásotu rozpadá. To se opakuje po celou hodinu, nadšení přítomných nezná mezí. Mírová technika na hlavu poráží válečné štváče.

V 19:30 celý stadion setmí a na dvou obrovských obrazovkách vidíme obrovský sál s dvěma pódii. Hlasatelka oznamuje, že přítomni budou v přímém přenosu svědky pokusu poručíka armády KLDR Pak-Rin-Kon (žena) a kapitána Ro-Dong-Sin (muž) o překonání světového rekordu v příjmu telegrafních značek. 99,99 % přítomných nikdy neslyšelo ani nevidělo něco podobného. U vytržení sledují mladou důstojnici se sluchátky, která začíná zapisovat nějaké, pro diváky, divné zvuky. Po pěti minutách ukazuje display číslici 200.

Ano světový rekord je překonán, stadionem prochází první "mexická vlna". Mladá žena v uniformě odkládá sluchátka, vstává, staví se do pozoru, salutuje a sděluje, že tento světový rekord věnuje "Drahému vůdci". A propuká další nadšení.

To samé se opakuje v mužské kategorii (v obou případech jde o MIX).Pohledný kapitán ve slušivé khaki uniformě dosahuje neuvěřitelných 230 znaků ! A opět světový rekord ! Pouze věnování směřuje k choti Drahého vůdce. Diváky to dojímá a plno z nich si utírá slzy z očí...

Blíží se dvacátá hodina místního času, stadion opět září kvantem luxů. Z východní strany v jednotném šiku nastupují armádní kynologové s vycvičenými bojovými psy. Půjde o závěrečné vystoupení zahajovacího ceremoniálu.

Tak zvanými figuranty budou dobrovolníci z Nápravně výchovných zařízení lokalizovaných po celé zemi. Půjde o boj "kdo z koho". A první start ! Na jedné straně cvičená "sobačka" na druhé zákeřný dvoumetrový diverzant ! Boj netrvá dlouho, po minutě nakládají pořadatelé diverzanta do černého pytle. Diváci jsou nadšeni, mohutně tleskají a skandují. Divné to připadá soudruhům ze spřátelené Venezuely. Ti něco podobného vidí prvně v životě. Korejskou generalitou jsou poučeni, že vlastně KLDR kopíruje Římské hry ve starověku, kdy měl otrok v aréně možnost zachránit si život. Na stadionu k tomu nedošlo, u tartanové dráhy je vyrovnáno dvacet pytlů. O dvacet diverzantů je v zemi méně.... co kdyby utekli, říkají si diváci a aplaudují odcházejícím kynologům.

Zaznívá líbezná melodie a na trávník vbíhají stovky pohledných dětiček, které se roztančí po celé obrovské ploše.

První večer "Prvních branných OH končí"... Drahý vůdce přijímá od přítomných hostů, mezi nimiž nechybí ani delegace bývalého Svazarmu, srdečné gratulace. I s delegací České republiky se s úsměvem loučí, možná k tomu přispěly (u poloviny české degace, která netrpí nedostatkem vlasové pokrývky) jejich nové účesy a lá Drahý vůdce, které si nechali vytvořit přímo na místě. Tento účes zaznamenaly televizní kamery i u posledního českého delegáta, ano byl to již zmiňovaný svazarmovec radioamatér z OK2....

 

Děkuji za spolupráci příteli a koreanistovi Milanu Kettnerovi, jehož překlad zejména ze stranického deníku RADONG SIN MUN je neocenitelný, právě tak i simultánní tlumočení live přenosu prostřednictvím satelitu.

Zkrátka nebýt Milana - neměli by návštěvníci tohoto webu exkluzivní informace, které v tuto dobu ještě nemají renomované agentury REUTER a další.

Vřelé díky Milane !

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 6
Celkem: 411009
Měsíc: 11166
Den: 366