Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatá slova

27. 1. 2015

Kvapem blížící se expedice na ostrov Navassa K1N je očekávaná celým DX světem. Rozbor dosažených QSO u FT5ZM na Amsterdam Isl. minulý rok a výsledný finanční efekt vedl zkušené lídry v čele K4UEE a W0GJ k úvaze jak reagovat na problematické BIG GUNS, kteří si nejspíše upevňují své ego co největším počtem zelených čtverečků s "bílou fajfkou" v Leader board.

 

Je zajímavé přečíst si názor Števa, OM3JW, jehož DX Revue 2014 si dovoluji citovat:

 

Aj v roku 2014 pretrvával na stránkach ClubLogu problém s Leader board. Na jednej strane je to úžasná vec, na druhej strane to však vedie k nezmyselnej súťaživosti ktorá zabraňuje urobiť spojenie staniciam s malým výkonom a jednoduchými anténami. Čo najviac zelených „kvačiek“ a najlepšie všetkých 27 bolo cieľom mnohých z nás. Čo na tom že mám s tou zemou DXCC na danom pásme už z minulosti 5 spojení. Musím si predsa znovu dokázať že na to mám. Nič s tým samozrejme nikto neporušuje. Ale malo by sa s tým prestať, ak nie kvôli inému tak na znak úcty silnejších k slabším.

 

Expedice roku na druhou nejžádanější entitu ze zemí DXCC bude s přihlédnutím k vysokým nákladům trvat pouze 14 dnů. Je otázkou v jaké míře v onom očekávaném urputném boji obstojí zřejmě menšina small pistols. Postoj operátorů K1N vytvoří nepochybně precedens pro expedice další.

 

Jsem proto zvědav jak zareagují operátoři z Navassy. Říká se, že hodlají každé pásmo obsadit stálou stanicí jedno pásmo. Na svém webu uvádějí:

Band modes will be somewhat limited in an all-out effort to work the bands down to the last station (and Klingon) for this unique opportunity.  At least one station will be on 20 meters 24 hours/day.  160M and 12M will be CW only and 10M will be SSB only.  Other bands will in some pattern, alternating CW & SSB.  At least one station will always be on RTTY, and we will operate RTTY on no more than three bands.

 

Koncem února budeme chytřejší zda rozumná slova OM3JW (viz výše) budou akceptována "těmi silnějšími". Sportovní terminologií lze analogicky soudit, že na jedné straně bude Real Madrid a na druhé mnou milovaná Bohémka (Bohemians 1905). Nechme se překvapit....

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 7
Celkem: 411015
Měsíc: 11168
Den: 368