Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co Český Radioklub neumí

12. 5. 2017

Masmédia nás každý den zásobují aférou Miroslava Pelty, zvaného Velký čáp (dále VČ) a také předsedy České fotbalové asociace. Tento šikula umí to, co neumí nikdo z Českého radioklubu - když je třeba, sežene peníze (i barák pro asociaci nechal postavit). Vyjádřeno v Kč nejde o výslužku, třeba jen v poslední době dohodl s bývalou náměstkyní ministerstva školství, jistou Simonou Kratochvílovou přísun ze státní dotace ve výši skoro půl miliardy Kč. Jest pravdou, že t.č. bručí v base (teď zrovna ne, zmožen leží v nemocnici a využívá výhod nemocenského pojištění). Není to tak strašné, nebude tam dlouho, jednak má okolo sebe plno kamarádů a také dlužníků, kteří přece VČ jsou čímsi zavázáni. A pokud by tam byl déle, klidně je možné, že se jeho pobyt bude podobat mafiánovi z NY jménem Al Capone (Dne 4. května 1932 byl Al Capone poslán do vězení . Celu  měl poměrně luxusně zařízenou, mohl dál vést své obchody a přijímat návštěvy.Kvůli své nemoci a také za dobré chování byl 16. listopadu 1939 z vězení předčasně propuštěn).

Ale to hlavní: je zde velký precedent v podobě osvobozených kriminálníků Ratha, Dalíka či Romeše Janouška (ten sice není osvobozen, ale dlouhodobě se léčí s hlavou).

Abych se ale dostal "k jádru pudla" - co tedy neumí Český radioklub. Kdysi jsme četli vyjádření pana Šandy, jak po krachu Sazky nemá ČRK žádnou státní dotaci. A ejhle, všichni ostatní (myšleny další sporty), byť jejich představitelé na oko brečeli, k prachům přišli. Je samozřejmé, že  n e l z e   srovnávat ČRK s českým fotbalem. Ale lze se něco naučit, poučit se z jejich know-how (jak na to). Není to složité. Jedni, třeba sousedé ČRK ve stejném poschodí to umí poctivou cestou a řekněme si, kolik lidí ještě nedávno o biatlonu nic nevědělo. Pak je zde přehršel šíbrů, které vede VČ.

wag6b33e7_slokapk.jpg

Před pár dny odletěl prezident do Číny a s ním okolo 200 lidí, dělajících v Česku byznys. Cesta a pobyt stál pouhých 75.000.-Kč. Představme si, že by si pan Šanda předem dohodl setkání s představiteli firmy HUAWEI (známou mimo jiné též výrobou radiostanic), proč by tento kolos nemohl obětovat trochu peněz na výstavbu fabričky kdesi u nás. Tak jako Slávia (fotbalová) zásluhou Jardy Milijardy Tvrdíka najednou díky Číně neuvěřitelně zbohatla, mohlo by se něco jako sci-fi, přihodit i ČRK.

Pak zde máme mladou dámu Simonu Kratochvílovou, tč. v base, milenku pana Pelty.

1fbf583-159338-peltaaa-0d0080000-0d0163399-1d0000000-0d9281046-sector_668x376-crop.jpg

Podívejte se na obě fotografie. Tvrdím, že pan Šanda prošustroval životní příležitost, konec konců je také větší fešák než VČ a ať mi nikdo neříká, že by právě ON - Mírovi Peltovi fešnou Simonu (účelově) neklofnul. (Jezuité říkali- účel světí prostředky).

Výše uvedení porcovali "medvěda" - tedy onu půl-miliardu určenou pro sport. To v bytě, který si v Praze zřídil VČ zejména k příjemným chvilkám se Simonou po porcování. Dovolím si tvrdit, že ani Simona v base dlouho nebude. VČ dokonce ponechal svou přihlášku na kandidaturu, coby předseda fotbalu na valné hromadě kopálistů. Možná bude všemi hlasy zvolen a fotbal bude řídit (zatím) z basy, aby měl Berbr vzteka. (Berbr je tam místopředseda a má milenku, ale veřejnou).

Pan Šanda se zatím neuměl vetřít mezi politickou oligarchii Česka. Dělá se to zejména na fotbale a při rautech. VČ to ovládá přímo mistrovsky. Pamatujete si ho po boku Pavla Nedvěda a prezidenta před pár roky v Číně. pokud by se mu to povedlo, má otevřenou cestu (spíše dálnici) k balíku peněz. V našem hobby by mohl "politickým pupíkům" nabídnout třeba koncesi. (Představme si děsivý pile up zájemců o QSO se Zemanem, Sobotkou či Babišem). Blížím se k závěru: pane Šando furt platí slova jistého Uljanova: učit se, učit se, učit se !

Výše uvedené řádky jsou mým opožděným příspěvkem k 1.aprílu. Berme současný stav jako trvalý. A plaťme podivné členské příspěvky dále.

S pozdravem : sportu zdar a fotbalu (či rádiu) zvláště !

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 335848
Měsíc: 7097
Den: 222