Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutabilní blbost ?

22. 3. 2017

Je pravidelnou součástí klubových setkání a probíhá zpravidla během sobotního dopoledne. Letos by tomu mělo být v Podbořanech dne 27.5.2017.

Na její konání jsou mezi členy z dva vyhraněné názory:

- zejména DX-mani považují takové sezení za ztrátu času (to v lepším případě, třeba Walter, DL8JS,DIG 001) jiní tomu říkají přiblblé sezení a kvákání množiny lidí s ručkami, které nemá s hobby nic společného.

- druhá skupina členů i nečlenů klubu přijíždí na setkání až v sobotu, právě kvůli této rundě a pak odjíždí spokojeně domů - získali někdy málo, někdy více nových členů DIG do své sbírky (zejména při práci na doplňovacích známkách - der Sticker u diplomu W-DIG-M).

Já se hlásím ke druhé skupině. Vysvětlím proč. Na setkání DIG, zejména v Německu, které se nyní koná každý druhý rok (na střídačku se spřízněným klubem DSW) přijíždí mnohdy členové, které nepotkáte v rundách či závodech. Máte-li kliku uslyšíte je v "upovídaných kroužcích" - kde si ten report pro sebe musíte doslova vysedět. V DL jde mnohdy o členy pouze z DOK ve kterém se setkání koná. Stojí to málo peněz a jeden den obětují.

Domnívám se, že klubové vedení tento stav pochopilo a nahrává mu. Zejména starší členská základna využije soboty nejen k účasti ve VKV rundě, ale k setkání s kamarády třeba u piva a pak zase pár kilometrů domů. Účelu bylo dosaženo. QSL byly vyměněny a může se žádat o doplňovací známku, někdy jen o základní diplom. K podpoře setkání konec konců slouží i pravidlo, že nejvyšší DIG 1000 TROPHY se osobně předává pouze na oficiálních DIG setkáních.

Někdy je taková VKV runda i s bonusem. Vzpomínám na rok 2008, kdy Traudel, DL1SYL zorganizovala velice pěkné setkání klubu DSW. Součástí programu byla projížďka výletní lodí po mnoha propojených jezerech v Meklenbursku v okolí města Plau am See.

Během podvečera jsme se dozvěděli utajovanou zprávu, že za 15 minut začne "Das Schiff-UKW-Runde". Jako řídicí stanice byl vybrán Zdeněk DL/OK1AR/p. Pohled na stovku zaujatých lodních pasažérů, posedávajících po celé lodi byl zábavný. K tomu krásné sluníčko a velebné ticho přerušované šploucháním vln okolo lodi. V Podbořanech roku 2013 byly benefitem a raritou stanice, které se na VKV obyčejně nevyskytují: OK/R1DIG, OK/S51DIG,OK/ON4DIG a další účastníci z OM,UR či OH.

Věřím, že jsem čtenáře naladil třeba pouze k jednodennímu výjezdu do Podbořan a k účasti na dopolední rundě. Potřebujete pouze ručku ( i tu vám ochotně půjčí soused), pár archů papíru a propisku. Samozřejmě QSL, které si se stanicemi po ukončení rundy vyměníte. Níže vidíte net-control na setkání v Neunkirchenu roku 2015, jíž byl Karl-Maria, DD4NC. Těším se v Podbořanech koncem května nshl a nsl.

net-control-ukw-runde.jpg

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< březen / 2019 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 378931
Měsíc: 9308
Den: 262